שיטות טבעיות לזירוז לידה

החודש התשיעי הוא החודש הארוך ביותר בהריון..........

אז נכון, יש לך את כל הסיבות ללדת כבר, ורצוי עכשיו, אבל הגוף שלך, כנראה, לא ממש מסכים אתך: אין צירים, או שיש צירים שלא מתפתחים ללידה ואין שום סימן ללידה קרבה. למרות העייפות, הקושי והייאוש חשוב לזכור, שכל עוד הכל תקין אצלך ואצל העובר שלך, כדאי ורצוי לתת לו את הזמן לו הוא זקוק להמשך התפתחות תקינה ברחם.

אני לא ממליצה על התערבות והתחלת תהליך הלידה ללא איתותים מוקדמים של הגוף. עם זאת, במיוחד במקרים בהם אנחנו עומדים לפני התערבות רפואית, אפשר וכדאי לשקול את אפשרויות השראת הלידה / הזירוז הטבעיות. כדאי לזכור שכשהגוף והעובר אינם מוכנים ללידה יהיה קשה להביאם לכך.

שיטות טבעיות קיימות להשראת / זירוז לידה

עיסוי פטמות: הורמון האוקסיטוצין האחראי ליצירת הצירים קשור גם להנקה. עיסוי אינטנסיבי של פטמות היולדת במשך כ 10 -20 דקות עשוי לסייע ליצירת צירים טובים וקידום הלידה.

קיום יחסי מין: בשעת אורגזמה משתחרר הורמון האוקסיטוצין היוצר התכווצויות של הרחם – צירים. כמו כן, נוזל הזרע של הגבר מכיל פרוסטגלנדינים שעשויים לרכך את צוואר הרחם.

הליכה ותנועתיות: עשויה לסייע להתברגות העובר באגן וליצירת לחץ על צוואר הרחם שיביא לצירים. חשוב להיות פעילה במידה ולא להתיש את עצמך.

שתיית שמן קיק : גורם להתכווצויות מעיים שעשויות לזרז את התכווצויות הרחם. במינון עדין השיטה יעילה – בעיקר בלידות חוזרות, אך עשויה להביא את היולדת מותשת משלשולים ללידה ואף על סף התייבשות. למינון ומתכון יש להתייעץ עם אנשי מקצוע – דולה, מיילדת או בבית טבע.

טיפולים מתחומי הרפואה הטבעית: רפלקסולוגיה, רייקי, שיאצו או דיקור – במידת הצורך כדאי לפנות למטפל טבעי המתמחה בהריון ולידה לטיפול מלא שיסייע בהרגעת הגוף ושחרור חסימות העלולות לעכב את הלידה. במקביל,המטפלת , מיילדת, מלוות הלידה או המדריכה בקורס הכנה ללידה יוכלו להדגים לכם נקודות לחיצה ספציפיות המיועדות לשחרור חסימות וסיוע בהפרשת אוקסיטוצין בגוף להשראת / זירוז הלידה.

להיות מחוברת לתינוקך ולקול הפנימי:תמצאי שקט נפשי כנסי לתוך עצמך דברי עם התינוק שלך ותזמיני אותו לבוא.